Free Web Templates Website Templates Website Design

Fujitsu'dan KOBİ'lere tak-çalıştır sunucuKullanıcı dostu, düşük masraflı x86 PRIMERGY TX100 S2 Core Edition sunucu özellikle kurum içinde BT desteği alamayan küçük ve orta ölçekli şirketler için ideal bir çözüm sunuyor.

Gelişmiş "Headless Technology" sayesinde ekran, fare veya klavye gibi donanım ürünlerine gerek kalmadan erişimi mümkün kılan PRIMERGY TX100 S2 Core Edition Sunucusu "Tak-Çalıştır" özelliğine sahip. Bu özellik sayesinde ağ üzerindeki herhangi bir bilgisayardan otomatik yazılım yükleme,  belge yönetimi ve arşivleme ile disk hizmetleri sunma gibi bir dizi fonksiyon başarıyla yapılabiliyor. Kapsamlı destek araçları olan sunucunun kendi kendini tamir etme özelliği de bulunuyor.

Fujitsu Türkiye Sunucu Teknoloji Satış Yöneticisi Emrah Büyüksomer, pazara sunulan PRIMERGY TX100 S2 Core Edition hakkında şunları söyledi:

"Fujitsu olarak günümüz rekabet ortamında KOBİ'lerimize en uygun koşullarla en optimal çözümleri sunmayı amaçlıyoruz. Yeni PRIMERGY TX100 S2 Core Edition sunucumuz, sadece fiyatıyla değil sağladığı enerji tasarrufu gibi maliyet odaklı avantajlarıyla da işletmelerimizin tüm gereksinimlerine cevap veriyor."

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin ofis ortamlarındaki üretkenliği artırmak için ideal bir teknoloji altyapısı sunduğunu hatırlatan Büyüksomer, sözlerine şöyle devam etti:

“Yeni PRIMERGY TX100 S2 Core Edition, fiyat-performans düzeyi ile kurum genelinde BT maliyetlerini azaltmak üzere tasarlandı. Fujitsu olarak özellikle gelişmekte olan ekonomiler için azami derecede önem taşıyan KOBİ'ler için yenilikçi ve kullanımı kolay olduğu kadar, maliyet tasarrufu da sağlayan teknolojiler sunmaya devam edeceğiz."

PRIMERGY TX100 S2 Core Edition sunucu, "headless" konfigürasyonu sayesinde monitör, fare ve klavyeye gerek kalmadan ağ üzerinden herhangi bir bilgisayardan kontrol edilebiliyor. Bu özelliği başlangıç maliyetlerini, işletme giderlerini ve enerji tüketimini azaltırken çevreye de katkıda bulunuyor. Ekran veya klavye gerektirmediği için de sunucu için çok büyük bir yer ayrılmasına gerek kalmıyor.

Yeni Tak-Çalıştır Özelliği sayesinde zahmetsiz kurulum
Kullanım kolaylığı ve azaltılmış yönetim ihtiyacı PRIMERGY TX100 S2 Core Edition sunucunun ana avantajları olarak öne çıkıyor. Önceden yüklenmiş Microsoft Windows Server 2008 R2 Foundation ile desteklenen "Tak-Çalıştır" özelliği sayesinde sunucu ilk kez çalıştırıldığı zaman işletim sistemi ve varsayılan ayarları otomatik olarak yüklüyor. "Kendi Kendini Tamir Etme" özelliği, kullanıcının müdahale etmesine gerek kalmadan işletim sisteminin yeniden yüklenmesi sırasında meydana gelebilecek hataları engelliyor.

Entegre uyarı işaretleri, yönetim ve düzeltme araçları ile PRIMERGY TX100 S2 Core Edition kullanıcılara konforlu bir deneyim yaşatıyor. Herhangi bir sorunla karşı karşıya kalınması durumunda ise Fujitsu Headless Maintenance (Fujitsu "Headless" Bakım) ve Düzeltme Yöneticisi kullanıcılara problem çözme sürecinde yol gösteriyor.

PrimeCollect uygulaması ise otomatik olarak hatalarla ilgili tüm verilerin toplanmasına, gerekli olduğu zaman bu verilerin destekle ilgilenen Fujitsu iş ortaklarına gönderilmesi ve  hızlı bir şekilde analiz ve teşhis edilmesine imkan veriyor.

7 gün 24 saat dosya hizmetleri vermek ve bir intranet / web sunucusu görevini yapmak için tasarlanmış olan PRIMERGY TX100 S2 Core Edition, Intel Xeon X3430 işlemci, iki 1 terabaytlık sabit disk, 4 gigabaytlık DDR3 ana hafıza ve entegre DVD sürücüsü ile yüksek performans sergiliyor. Microsoft Windows Server 2008 R2 Foundation ile de başlangıç seviyesinde, sağlam bir platform sunuyor. Tüm dünyada satışa sunulan PRIMERGY TX100 S2 Core Edition sunucu, tanıdık Windows Grafik Kullanıcı Arayüzü (GUI) ile günlük yönetimi anlaşılır ve kullanıcı dostu bir hale getiriyor.Diğer Haberler >>>Bilgisayar Servisi

Notebook Servisi

Printer (Yazıcı) Tamiri

Monitör Tamiri

Veri Kurtarma Hizmeti

Network (Ağ) Kurulumu

Kablosuz Internet Çözümleri

UPS - Güç KaynağıTamiri

Web Tasarımı Hizmeti

Elektronik

Bta Bilgisayar, Elektronik cihaz ve kartların onarımı konusunda geniş sektörel portföyüyle, Medikal cihazlardan, Gemi elektroniğine, hassas elektronik kart tamiri, projeksiyon cihazlarına kadar bir çok konuda hizmet vermektedir.

detaylı bilgi...
Notebook

Dizüstü bilgisayarlarınızın onarımlarını 20 yıllık tecrübesi ile gerçekleştiren BTA Notebook Servisi , kaliteli yedek parça, son teknoloji Onarım Malzemeleri ve uzman kadrosuyla 20 yıldır hizmetinizde olmaktan onur duyar.

detaylı bilgi...
Bilgisayar

En gelişmiş elektronik devrelerden biri olan Bilgisayar kartları ve diğer Bilgisayar aksesuarlarında da her zaman yardımcınız olan BTA Bilgisayar, veri kurtarma, yedekleme ve gelişmiş bilgisayar çözümleri ile hizmetinizde.

detaylı bilgi...